3 березня у Струпківської школі відбулося методоб’єднання вчителів гуманітарного циклу. Чабанюк Марія Петрівна провела урок-казку у 5 класі за темою «Правила написання апострофа». Учні складали загадки про апостроф, долали перешкоди, щоб знайти апостроф у фортеці, розігрували діалог про значення і особливості вишитої сорочки. У цікавій формі була проведена гра «Третій зайвий», «Я - Редактор», «Ланцюжок», в яких п’ятикласники демонстрували набуті знання з теми. Урок був цікавий, насичений різноманітними формами і методами, проходив чітко, злагоджено, на високому науково-теоретичному й методичному рівні. На уроці були використані творчі і проблемні завдання, що стимулювало творчу ініціативу та самостійність учні.
Виховна мета – любити і шанувати традиції і звичаї рідного народу здійснювалася у кількох формах роботи. Протягом уроку вчителем здійснювався диференційований та індивідуальний підхід до учнів, що сприяло активності учнів, бажанню висловити свої власні думки і побажання. Діти активно згадували легенди про вишиту сорочку, і кожен з них із цього уроку виніс для себе кредо життя – вишиванку кожен з них буде шанувати і цінувати за ту любов і доброту, яку вклали їхні матері і бабусі під час вишивання сорочки.
Майбутнє кожної людини визначається її ставленням до минулого. Це й історична пам’ять, і потреба мати рідну землю, вміння шанувати звичаї і традиції українського народу, і бажання вчитися, працювати, любити. Працюймо на рідній землі, бережім звичаї нашого народу, маймо почуття національної гідності і гордості, бо ми – українці!
|